ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9873507
*
nr 987 3507
Spegel
höjd: 85 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 19:19:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 19:54:21
1
100 kr
18/10 11:53:17
2
200 kr
18/10 15:53:46
1
200 kr
18/10 15:53:46
2
200 kr (Budbetjänt)
18/10 15:54:17
1
250 kr
18/10 19:59:39
3
300 kr
19/10 12:22:25
4
500 kr
19/10 16:54:48
5
400 kr
19/10 16:54:48
4
450 kr (Budbetjänt)
19/10 16:57:22
5
500 kr
19/10 16:57:22
4
500 kr (Budbetjänt)
19/10 18:13:17
5
600 kr
19/10 19:14:05
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:43
-
7097 Spegel
barockstil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 987 3507
Spegel
höjd: 85 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 19:54:21 | 1 | 100 kr |
18/10 11:53:17 | 2 | 200 kr |
18/10 15:53:46 | 1 | 200 kr |
18/10 15:53:46 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/10 15:54:17 | 1 | 250 kr |
18/10 19:59:39 | 3 | 300 kr |
19/10 12:22:25 | 4 | 500 kr |
19/10 16:54:48 | 5 | 400 kr |
19/10 16:54:48 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/10 16:57:22 | 5 | 500 kr |
19/10 16:57:22 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
19/10 18:13:17 | 5 | 600 kr |
19/10 19:14:05 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:43 -
7097 Spegel
barockstil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28